| მოსავლის და ნობათის ოქროს შემოდგომის ზეიმი ბათუმის „სურბ გრიგორ ლუსავორიჩ“ საბავშვო ბაღში |
ღონისძიებას თავიანთი დასწრებით პატივი დასდეს ბათუმში სომხეთის რესპუბლიკის გენერალურმა კონსულმა ეღიშე სარგსიანმა, აჭარის, გურიისა და იმერეთის სომხების, ბათუმის „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის სულიერმა მოძღვარმა მღვდელმა არარატ გუმბალიანმა.
ღონისძიება გახსნა კულტურის ცენტრის დირექტორმა სონა ჰოვანისიანმა. ამ უკანასკნელმა აღნიშნა, რომ წელიწადის დროებში შემოდგომა ყველაზე სევდიანი და ცივია, მაგრამ პატარა ბავშვების სამყაროში, მხიარულ სიმღერებსა და ცეკვაში შემოდგომა მხიარულია, ნაირფერი და მაღალი განწყობის გადმომცემი. საბავშვო ბაღის აღსაზრდელთა მხიარული მზერით, ლამაზი და სწორი მხატვრული კითხვით, მომხიბვლელი სიმღერით აღაფრთოვანეს მშობლები და დამსწრეები.
ბავშვების სწორი სომხური მეტყველების, ლექსების ლამაზი კითხვის და მხიარული სიმღერის შესახებ თავისი აღფრთოვანება გამოხატა სომხეთის რესპუბლიკის კონსულმა ბატონმა ეღიშე სარგსიანმა. ღონისძიების დასასრულს, სიმღერა „ღაფამის“ ჰანგებით, დამსწრეებს გაუმასპინძლდნენ შემოდგომის ნობათით და სომხური ღაფამით. |

| Праздник «Дары золотой осени» в Детском саду им. Св. Григория Просветителя в Батуми |
Генеральный консул Армении в Аджарии Егише Саргсян, духовный пастырь церкви Сурб Пркич г. Батуми и армян Аджарии, Гурии и Имеретии, о. Арарат Гумбалян, почтили своим присутствием это мероприятие.
Со вступительным словом выступила директор культурного центра Сона Ованисян. Она отметила, что хотя осень – холодная и грустная пора, но на живой и яркой планете лепечущих детей, в бодрых Воспитанники детского сада своими яркими глазами, красивым и правильным произношением, веселым пением зажгли сердца родителей и присутствующих.
Генеральный консул Армении в Аджарии Егише Саргсян выразил свое восхищение армянской речью детишек, их красивым произношением и веселыми песнями. В конце мероприятия в детском саду в сопровождении народной песни «Хапама» состоялось угощение осенними дарами и армянским национальным блюдом - хапамой. |