| მოსავლის და ნობათის ოქროს შემოდგომის ზეიმი ბათუმის „სურბ გრიგორ ლუსავორიჩ“ საბავშვო ბაღში |
ღონისძიებას თავიანთი დასწრებით პატივი დასდეს ბათუმში სომხეთის რესპუბლიკის გენერალურმა კონსულმა ეღიშე სარგსიანმა, აჭარის, გურიისა და იმერეთის სომხების, ბათუმის „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის სულიერმა მოძღვარმა მღვდელმა არარატ გუმბალიანმა.
ღონისძიება გახსნა კულტურის ცენტრის დირექტორმა სონა ჰოვანისიანმა. ამ უკანასკნელმა აღნიშნა, რომ წელიწადის დროებში შემოდგომა ყველაზე სევდიანი და ცივია, მაგრამ პატარა ბავშვების სამყაროში, მხიარულ სიმღერებსა და ცეკვაში შემოდგომა მხიარულია, ნაირფერი და მაღალი განწყობის გადმომცემი. საბავშვო ბაღის აღსაზრდელთა მხიარული მზერით, ლამაზი და სწორი მხატვრული კითხვით, მომხიბვლელი სიმღერით აღაფრთოვანეს მშობლები და დამსწრეები.
ბავშვების სწორი სომხური მეტყველების, ლექსების ლამაზი კითხვის და მხიარული სიმღერის შესახებ თავისი აღფრთოვანება გამოხატა სომხეთის რესპუბლიკის კონსულმა ბატონმა ეღიშე სარგსიანმა. ღონისძიების დასასრულს, სიმღერა „ღაფამის“ ჰანგებით, დამსწრეებს გაუმასპინძლდნენ შემოდგომის ნობათით და სომხური ღაფამით. |

| “Golden Autumn Boons” Event in the St. Gregory the Illuminator Kindergarten |
The occasion was honored with the presence of Consul General of the Republic of Armenia in Batumi Yeghishe Sargsyan; and Rev. Father Ararat Gumbalyan, Pastor of Armenians in Ajara, Guria, Imereti, and the Surb Prkich Church (Saint Savior).
Director of the Alexander Mantashev Center, Sona Hovhannisyan gave opening remarks. She mentioned that despite the fact that the weather in autumn is cold and gloomy, on the children’s cheerful and bright planet, in joyful songs and dances autumn brings its joy. The preschool students with eyes shining brightly, with clear and correct pronunciation, joyful songs ignited the hearts of their parents and people present.
Consul General of the Republic of Armenia in Batumi Yeghishe Sargsyan said he admired spoken Armenian, beautiful recitation and joyful songs. Following the event, under the song about Ghapama the attendees enjoyed the boons of the autumn and traditional Armenian dish – ghapama. |