| საქართველოს საპრეზიდენტო კანდიდატმა - შალვა ნათელაშვილმა გააცნო საკუთარი საარჩევნო პროგრამა საქართველოს სომხურ სათვისტომოს |
2013 წლის 18 ოქტომბერს საქართელოს საპრეზიდენტო კანდიდატი - შალვა ნათელაშვილი სტუმრობდა კულტურულ-საგანმანათლებლო და ახალგაზრდულ ცენტრ „ჰაიარტუნს“, სადაც იგი შეხვდა საქართველოს სომხური სათვისტომოს წარმომადგენლებს. ქალბატონი ნინო ბურჯანაძის შემდეგ, ბატონი შალვა იყო მეორე საპრეზიდენტო კანდიდატი, რომელმაც საკუთარი საარჩევნო კამპანიის კონტექსტში შეხვდა სომხურ სათვისტომოს, „ჰაიარტნის“ მიერ ორგანიზებული შეხვედრა-დისკუსიების ციკლის ფარგლებში. შეხვედრის დასაწყისში ბატონმა შალვამ გააცნო ამომრჩეველს საკუთარი ხედვა ქვეყნის წინაშე მდგარი პრობლემებისა და მათი გადაჭრის გზების შესახებ. მან განსაკუთრებული ყურადღება მიაქცია ქვეყანაში სოციალური მდგომარეობის გაუმჯობესების აუცილებლობას, კავკასიის რეგიონის ქვეყნების კონსოლიდაციას, რუსეთის ფედერაციის მხრიდან საქართველოს მოქალაქეებისთვის დაწესებული სავიზო რეჟიმის გაუქმების აუცილებლობას, და სხვ. ამასთანავე, ბატონმა შალვამ აღნიშნა სომეხი და ქართველი ერების მრავალსაუკუნოვან პრეზენტაციის შემდეგ სტუმარმა დამსწრეთა შეკითხვებს უპასუხა და მზადყოფნა გამოთქვა 27 ოქტომბრის საპრეზიდენტო არჩევნების შემდეგაც მიიღოს მონაწილეობა მსგავს შეხვედრაში. |

Presentation of the Electoral Program of the Presidential Candidate Shalva Natelashvili to the Armenian Community of Georgia |
On October 18, 2013 Georgian Presidential Candidate Shalva Natelashvili visited the “Hayartun” Cultural, Educational and Youth Center, where he met with the representatives of the Armenian community of Georgia. Mr. Shalva was the second presidential candidate after Nino Burjanadze, who in context of his electoral campaign met with the Armenian community, within the framework of meeting-discussi At the beginning of the meeting Mr. Shalva presented to the voters his vision of the challenges faced by the country and their solutions. He paid particular attention to the need to improve the social situation in the country, consolidation of the Caucasian countries, the need for elimination of visas for the Georgian citizens entering Russia etc. Mr. Shalva marked the centuries-old relations between Georgia and Armenia and stressed the importance of their development. After the presentation the guest answered the questions of the audience and expressed readiness to take part in a similar meeting after presidential elections set for October 27.