| საქართველოს საპრეზიდენტო კანდიდატმა - შალვა ნათელაშვილმა გააცნო საკუთარი საარჩევნო პროგრამა საქართველოს სომხურ სათვისტომოს |
2013 წლის 18 ოქტომბერს საქართელოს საპრეზიდენტო კანდიდატი - შალვა ნათელაშვილი სტუმრობდა კულტურულ-საგანმანათლებლო და ახალგაზრდულ ცენტრ „ჰაიარტუნს“, სადაც იგი შეხვდა საქართველოს სომხური სათვისტომოს წარმომადგენლებს. ქალბატონი ნინო ბურჯანაძის შემდეგ, ბატონი შალვა იყო მეორე საპრეზიდენტო კანდიდატი, რომელმაც საკუთარი საარჩევნო კამპანიის კონტექსტში შეხვდა სომხურ სათვისტომოს, „ჰაიარტნის“ მიერ ორგანიზებული შეხვედრა-დისკუსიების ციკლის ფარგლებში. შეხვედრის დასაწყისში ბატონმა შალვამ გააცნო ამომრჩეველს საკუთარი ხედვა ქვეყნის წინაშე მდგარი პრობლემებისა და მათი გადაჭრის გზების შესახებ. მან განსაკუთრებული ყურადღება მიაქცია ქვეყანაში სოციალური მდგომარეობის გაუმჯობესების აუცილებლობას, კავკასიის რეგიონის ქვეყნების კონსოლიდაციას, რუსეთის ფედერაციის მხრიდან საქართველოს მოქალაქეებისთვის დაწესებული სავიზო რეჟიმის გაუქმების აუცილებლობას, და სხვ. ამასთანავე, ბატონმა შალვამ აღნიშნა სომეხი და ქართველი ერების მრავალსაუკუნოვან პრეზენტაციის შემდეგ სტუმარმა დამსწრეთა შეკითხვებს უპასუხა და მზადყოფნა გამოთქვა 27 ოქტომბრის საპრეზიდენტო არჩევნების შემდეგაც მიიღოს მონაწილეობა მსგავს შეხვედრაში. |

Кандидат в президенты Грузии – Шалва Нателашвили ознакомил армянскую общину Грузии со своей предвыборной программой |
18 октября 2013 года, кандидат в президенты Грузии – Шалва Нателашвили гостил в культурно–образо В начале встречи господин Шалва ознакомил избирателей со своим видением стоящих перед страной проблем и путей их решения. Он обратил особенное внимание на необходимость улучшения социального положения в стране, консолидацию стран Кавказского региона, необходимость отмены визового режима, введенного Россией для граждан Грузии, и др. Господин Шалва в то же время отметил многовековые взаимоотношения между армянским и грузинским народами и подчеркнул необходимость их развития. После презентации гость ответил на вопросы присутствующих и выразил готовность и после президентских выборов, которые пройдут 27 октября, принять участие в подобной встрече.