Վրաստանի հանձնախումբն արժանացավ ՀՀ նախագահի շնորհակալագրին PDF Տպել Էլ.փոստ
2015 թվականի սեպտեմբերի 26-ին, ՀՀ նախագահի նստավայրում կայացավ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի 6-րդ նիստը, որին իր մասնակցությունն էր բերել նաև Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող տարածաշրջանային Վրաստանի հանձնախմբի նախագահ Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը:
Սփյուռքի համայնքներում Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները պատշաճ կազմակերպելու և անցկացնելու գործում ներդրած ավանդի համար, ՀՀ նախագահի թիվ 712 հրամանագրով , Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող տարածաշրջանային Վրաստանի հանձնախումը պարգևատրվեց շնորհակալագրով: Շնորհակալագիրը ստացավ հանձնախմբի նախագահ, Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը:

Комиссия Грузии удостоилась благодарственной грамоты президента Армении PDF Печать E-mail
26 сентября 2015 года, в резиденции президента РА состоялось 6-е заседание Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян, на котором также присутствовал председатель Региональной комиссии Грузии по координации мероприятий, приуроченных к 100-летней годовщине Геноцида армян, предводитель Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископ Вазген Мирзаханян.
За вклад в дело надлежащей организации проведения мероприятий, приуроченных к 100-летней годовщине Геноцида армян, в общинах диаспоры, Указом президента Армении № 712, Региональная комиссия Грузии по координации мероприятий, приуроченных к 100-летней годовщине Геноцида армян, удостоилась благодарственной грамоты. Благодарственную грамоту получил председатель комиссии, предводитель Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископ Вазген Мирзаханян.