| Հանդիպում հայկական սկաուտական բանակի պատասխանատուի հետ |
Ապրիլի 2-ին Հայ Առաքելական Ուղղափառ Սուրբ Եկեղեցու Վիրահայոց Թեմի «Հայարտուն» կենտրոնի Գալուստ Գյուլբենկյան սրահում կայացավ Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության Հալեպի երիտասարդաց ընկերության ընդհանուր պատասխանատու և սկաուտական բանակի պատասխանատու Գևորգ Սանթուրյանի հանդիպումը վիրահայ երիտասարդության հետ:
Պարոն Սանթուրյանը, ով արդեն 6 տարի գլխավորում է հայկական սկաուտական բանակի հանգստի աշխատանքները, տեսանյութի միջոցով հավաքվածներին ներկայացրեց ճամբարային կյանքի առօրյան, Հայաստանի տեսարժան վայրեր իրականացրած ուխտագնացությունները, այցելությունները Գյումրի, Հովհաննես Շիրազի տուն-թանգարան, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի ողջույնի ուղերձը հայկական սկաուտական բանակի մասնակիցներին: |

Встреча с представителем армянского скаутского лагеря |
2 апреля, в зале имени Галуста Гюльбенкяна центра культуры «Айартун» Епархии Армянской Апостольской Святой Православной Церкви в Грузии состоялась встреча Геворга Сантуряна, ответственного за скаутский лагерь, заведующего-секретаря Ливанской организации Союза армянской молодежи ВАБС, с армянской молодежью Грузии.
Господин Сантурян, который уже 6 лет возглавляет работы по отдыху в скаутском лагере, с помощью видео представил аудитории жизнь лагеря, экскурсии и достопримечательности Армении, поход в Гюмри, дом-музей Ованеса Шираза, Первопрестольный Святой Эчмиадзин и приветственное послание Его Святейшества Католикоса Всех Армян Гарегина II участникам армянского скаутского лагеря. |