Վիրահայոց Թեմի «Հայարտուն» կենտրոնի Սուրբ Մովսես Խորենացու անվան նախակրթարանի շրջանավարտները հաճախելու են հայոց դպրոց |
Այս տարի Վիրահայոց Թեմի «Հայարտուն» կենտրոնի Սուրբ Մովսես Խորենացու անվան նախակրթարանի ավագ խմբից հանրային դպրոց են տեղափոխվում 16 մանուկներ: Ուրախալի է, որ նախակրթարանի 16 շրջանավարտներից տասը կրթություն է ստանալու հայոց դպրոցում: Հունիսի 19-ին, նախակրթարանի յոթ մանուկներ Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կենտրոնի կրթական բաժնի պատասխանատու և Սուրբ Մովսես Խորենացու անվան նախակրթարանի տնօրեն Եվգենյա Մարկոսյանի, կենտրոնի համակարգող և գեղարվեստական ղեկավար Լևոն Չիդիլյանի, նախակրթարանի հոգևոր տեսուչ Գևորգ սարկավագ Անտոնյանի, տեխնիկական բաժնի պատասխանատու Վալերի Բադալյանի գլխավորությամբ և ծնողների ուղեկցությամբ եղան մայրաքաղաքի թիվ 104 դպրոցում, որտեղ յոթ սաների ծնողները իրենց երեխաներին այս դպրոցի առաջին դասարան ընդունելու դիմումներ ներկայացրեցին և փաստաթղթերը հանձնեցին: «Հայարտուն» կենտրոնի պատվիրակներին և ապագա առաջինդասարանցին Ապագա դպրոցականները ծանոթացան նաև իրենց ապագա ուսուցչուհու՝ հարգելի Սիլվա Կալոյանի հետ: Փոքրիկները մեծ ոգևորությամբ ցուցադրեցին իրենց գիտեցածը մայրենի լեզվից, գոհունակություն առաջացնելով դպրոցի ղեկավարության և ուսուցիչներ մոտ:
2013-2014 ուսումնական տարում թիվ 104 հանրային դպրոցում կսովորեն «Սուրբ Մովսես Խորենացի» նախակրթարանի սաներ. 1. Էլինա Աֆյանը 2. Ռոման Համբարձումյանը 3.Մանանա Հարությունյանը 4. Իռեն Մանոյանը 5. Ջուլիաննա Սաակյանը 6. Մարթա Զեյնալյանը 7. Անուշ Առուշանյանը:
Իսկ Վլադիմիր Ղազարյանը և Էրիկ Թաթեոզյանը կհաճախեն թիվ 132 հանրային դպրոց: Դավիթ Քոչարյանը կդառնա թիվ 103 հանրային դպրոցի սան: Բարի երթ մաղթենք հայոց դպրոցի ապագա առաջինդասարանցին |

The Graduates of St. Movses Khorenatsi Kindergarten of the “Hayartun” Center at the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia Will Go to Armenian School |
This year 16 children of St. Movses Khorenatsi Kindergarten senior group of the “Hayrtun” Center at the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia will go to a public school. Fortunately, the ten from the kindergarten 16 graduates will receive education at Armenian school. On the 19th of June, seven kindergarten students accompanied by their parents, under the leadership of St. Movses Khorenatsi Kindergarten Headmistress and responsible for the educational department of the “Hayartun” Center at the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia Eugenia Markosyan, the coordinator and artistic director of the center Levon Chidilyan, the spiritual supervisor of the kindergarten Deacon Gevorg Antonyan, responsible for the technical department Valera Badalyan, visited Tbilisi Public School № 104, where the parents of seven students submitted applications and documents on entering of their children the first grade of this school. The school Principal Irina Zhamkochyan and Almari Siradegyan .welcomed the representatives of the “Hayartun” Center and future first graders. Future school students also met their future teacher Silva Kaloyan. The kids with big inspiration demonstrated their knowledge of the Armenian language, which caused contentment of teachers and the school leaders. The following students of St. Movses Khorenatsi Kindergarten will enter Public School № 104 in 2013-2014 academic year:
Vladimir Ghazaryan and Erik Tatevosyan will go to a Public Scholl № 132, Davit Kocharyan go to a Public Scholl № 103. Let’s wish a good luck to our future first graders. |