| Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կենտրոնը մարդու իրավունքների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառմանը ներկայացրեց Վրաստանի հայ համայնքը |
1948 թվականի դեկտեմբերի 10-ին, Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր վեհաժողովը ընդունեց մարդու իրավունքների հանընդհանուր Հռչակագիրը, իսկ 1950 թվականին ՄԱԿ-ի Գլխավոր Վեհաժողովը դեկտեմբերի 10-ը հայտարարեց մարդու իրավունքների միջազգային օր: Ի նշանավորումն այդ օրվան, Վրաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների, Շվեդիայի, Նիդեռլանդների, Մեծ Բրիտանիայի դեսպանություններ Վրաստանի հայ համայնքից միջոցառմանը ներկա էին Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կենտրոնի համակարգող Լևոն Չիդիլյանը, պետության և միջկրոնական հարաբերություննե «Հայարտուն» կրթա-մշակութային և երիտասարդական կենտրոնի երիտասարդ կամավորներ Ստելլա Մկրտչյանի, Միլենա Սիմոնյանի, Էմիլ Սարգսյանի, Աննա Միսկարյանի, Լիզա Թորոսյանի, Սվետա Սագրադովայի, Անի Ղուշչյանի, Մարիկա Սագրադովայի, Աննա Սահակյանի, Վիկտորիա Սնխչյանի և Սերգո Կամալովի օգնությամբ, կազմակերպություն Մարդու իրավունքների միջազգային օրվա և մուլտիկուլտուրիզ Տեսագրություն Միջոցառման մասին լուսանկարային նյութը մատչելի է հետևյալ հղմամբ. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.472913312825486.1073742059.113192792130875&type=1

| Центр культуры «Айартун» представил армянскую общину Грузии на мероприятии, посвященном Международному дню прав человека |
10 декабря 1948 года, Генеральная Ассамблея ООН приняла Всеобщую декларацию прав человека, а в 1950 году Генеральная Ассамблея ООН объявила 10 декабря Международным днем прав человека. В ознаменование этого дня посольства США, Швеции, Нидерландов и Великобритании в Грузии, Представительств Из армянской общины Грузии на мероприятии присутствовали координатор центра «Айартун» Епархии ААЦ в Грузии Левон Чидилян, глава отдела по юридическим вопросам, отношениям с государственными органами и межрелигиозному сотрудничеству Левон Исаханян, ответственный за информационные технологии Валера Бадалян и художественный руководитель Павел Оганезов. Юные волонтеры образовательно-к Центр «Айартун» попросил организаторов мероприятия оставить комментарий о Международном дне прав человека и о значении мультикультурали Видео Фоторепортаж о мероприятии доступен по следующей ссылке: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.472913312825486.1073742059.113192792130875&type=1