Խորհրդարանի անդամ Զաքարիա Քուցնաշվիլին հանդիպեց հայ համայնքի ներկայացուցիչներին PDF Տպել Էլ.փոստ
2014 թվականի հոկտեմբերի 27-ին, Վրաստանի խորհրդարանում կայացավ Վրաստանի խորհրդարանի անդամ, «Վրացական երազանք» կառավարող կոալիցիայի լիդերներից մեկի՝ Զաքարիա Քուցնաշվիլու հանդիպումը Վրաստանի հայ հասարակայնության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումը նվիրված էր կառավարող կոալիցիայի վարած քաղաքականության և երկրի հայ հասարակայնության հետ կապված հարցերին:
Հանդիպումը կազմակերպել էր «Հայարտուն» կրթա-մշակութային և երիտասարդական կենտրոնը՝ «Բաց հասարակություն - Վրաստան» հիմնադրամի կողմից հովանավորվող «Քաղաքական մասնակցություն երկխոսության միջոցով» նախագծի շրջանակներում: Նախագծի էջն է. www.ardzagank.ge
Պարոն Քուցնաշվիլին ներկայացրեց իշխանության ղեկի մոտ գտնվող կառավարող կոալիցիայի կողմից երկու տարվա ընթացքում ձեռք բերված նվաճումները և պատասխանեց ներկաների հարցերին: Նա գոհունակությամբ նշեց Նորաշեն եկեղեցու վերականգնման աշխատանքների մեկնարկումը: Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչները դիմեցին Վրաստանի խորհրդարանի անդամին՝ Վիրահայոց թեմից խորհրդային տարիներին բռնագրավված գույքի ռեստիտուցիայի գործընթացը արագացնելու խնդրանքով:
Ներկաների կողմից բարձրացվեցին հայերի նկատմամբ անհանդուրժողական վերաբերմունքի և պետական իշխանության մարմիններում հայկական ծագումով Վրաստանի քաղաքացիներին անբավարար ներկայացնելու հետ կապված հարցեր:

Member of the Parliament Zakaria Kutsnashvili’s meeting with the representatives of the Armenian community PDF Print E-mail
qucnashvili
On October 27, 2014, a member of Parliament of Georgia, a leader of the ruling “Georgian Dream” coalition, Zakaria Kutsnashvili had a meeting with the representatives of the Armenian community. The meeting took place in the Parliament of Georgia.
The meeting was devoted to the questions concerning the policy of the ruling coalition and the questions concerning the Armenian society in the country.
The meeting was organized by the educational, cultural and youth center “Hayartun” within the framework of the project “Political participation through dialogue”, funded by “Open society – Georgia”. The web page of the project is www.ardzagank.ge.
Mr. Kutsnashvili introduced the achievements of the coalition in power within two years, and answered the questions of the participants. He was pleased to state about the reconstruction works of Norashen church. The representatives of Armenian community in Georgia turned to the Member of Parliament in Georgia to quicken the process of restitution of the property which was confiscated from the Diocese during the Soviet years.
The participants raised questions concerning intolerant attitude towards Armenians, and the question of insufficient presentation of Georgian citizens by Armenian origin in state authorities.