Հայազգի ուսանողները մասնակցեցին Վրաստանի արտգործնախարարի հետ հանդիպմանը PDF Տպել Էլ.փոստ
2015 թվականի մայիսի 9-ին, «Եվրոպայի շաբաթ» ծրագրի շրջանակներում, Վրաստանի Ազգային Խորհրդարանային գրադարանում կայացավ Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար տիկին Թամարա Բերուչաշվիլու հանդիպումը երկրի տարբեր բուհերում սովորող ուսանողների հետ: Հանդիպմանը Վիրահայոց թեմի երիտասարդական բաժնի ուսանողների հետ աշխատանքների համակարգող Նինա Սերոպովայի գլխավորությամբ մասնակցեցին նաև Վրաստանի տարբեր բուհերում սովորող հայազգի ուսանողները:
Հանդիպման ընթացքում երկրի արտգործնախարարը խոսեց Եվրամիության հետ այցեհրավիրային կարգի ազատականացման, Վրաստանի Եվրոպային ինտեգրման հարցերի շուրջ: Նախարար Բերուչաշվիլին շոշափեց նաև «Օտարերկրացիների և առանց քաղաքացիության անձանց իրավական վիճակի մասին» օրենքում մտցված փոփոխությունները:
Վրաստանի արտգործնախարարը պատասխանեց նաև ուսանողների կողմից առաջադրված հարցերին, որոնք վերաբերում էին Եվրամիությանը Վրաստանի անդամակցության հեռանկարներին:

Armenian Students Met with the Georgian Foreign Minister PDF Print E-mail
On May 9, 2015, within the framework of The European Week program, Georgian Foreign Minister Tamar Beruchashvili met with students in the National Parliamentary Library of Georgia. Armenian students from different universities, accompanied by the Coordinator of Activities, Nina Seropova, also participated in the meeting.
The Foreign Minister spoke in particular about the visa facilitation between Georgia and EU and Georgia’s integration issues. The Minister also referred to the recent changes in the law on the Legal Status of Aliens and Stateless Persons and further responded to questions regarding Georgia’s perspectives of becoming a EU member state.