«Բարիսամարացիների» նվերները Թբիլիսիի թիվ 202 դպրոցի սաներին PDF Տպել Էլ.փոստ
Փետրվարի 15-ին, Թբիլիսիի թիվ 202 հանրային դպրոց (տնօրեն՝ Խաթունա Ճալաղոնիա) այցելեցին «Վրացական երազանք» կուսակցության անդամներ Ջումբեր Ախվլեդիանին, Մարինա Դավիթուրիանին, Գոգա Էլիբեկովը, «Բարի սամարացի» Վրաստանի կազմակերպության փոխհամակարգող Կարեն Երիցյանը, Վրաստանի Հայ Առաքելական Ուղղափառ Սուրբ ԵկեղեցուՎիրահայոց Թեմի
ներկայացուցիչներ Վալերի Բադալյանը և Ռոդիոն Սահակյանը: Հյուրերը իրենց հետ բերել էին «Բարի Սամարացի» կազմակերպության նվերները:
Դպրոցը, որն ունի կույրերի մասնագիտացված գիշերօթիկ դպրոցի կարգավիճակը, ի պատիվ հյուրերի կազմակերպել էր գեղեցիկ համերգ, որին մասնակցում էին դպրոցի երգչախումբը, ժողովրդական նվագարանների խմբակը և անհատ կատարողներ: Իրենց վարպետ կատարումներով հյուրերին հիացրեցին դպրոցի սաներ միջազգային փառատոների մասնակիցներ և դափնեկիրներ Մերի Պապունաշվիլին և Աննա Սիխաշվիլին, Գիորգի Մոկբանիանին, Մաիկո Կուցիան, Նիկա Ծիկլաուրին և այլոք:

Gifts from Good Samaritan Fellowship International Organization to the Students of Tbilisi № 202 Public School PDF Print E-mail
539280 333914303392055 552153439 n
On February 15 the members of Georgian Dream party Jumber Akhvlediani, Marina Davituria, Goga Elibekov, assistant coordinator to the Georgian branch of Good Samaritan Fellowship International Organization Karen Yeritsyan, the representatives of the Diocese of the Armenian Apostolic Orthodox Church in Georgia Valera Badalyan and Rodion Sahakyan visited Tbilisi № 202 Public School. Guests brought with them gifts from Good Samaritan Fellowship International Organization.
This school, which is for blind and visually impaired children, prepared a wonderful concert in honor of the guests, where participated a children’s choir at school, school band playing folk instruments, and other performers. The students of the school, prizewinners and participants of various international festivals Mary Papunashvili, Anna Sikhashvili, Giorgi Mokbaniani, Marko Kutsian, Nina Tsiklauri and others deserved the admiration of the guests for their masterful
performance.
All students of the school received gifts from Good Samaritan Fellowship International Organization.