| Վրաստանի նախագահի թեկնածու՝ Շալվա Նաթելաշվիլին Վրաստանի հայ համայնքին ծանոթացրեց իր նախընտրական ծրագրի հետ |
2013 թվականի հոկտեմբերի 18-ին Վրաստանի նախագահի թեկնածու՝ Շալվա Նաթելաշվիլին հյուրընկալվում էր «Հայարտուն» կրթա-մշակութային եւ երիտասարդական կենտրոնում, որտեղ նա հանդիպեց Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ Հինդիպման սկզբում պարոն Շալվան ընտրողներին ներկայացրեց իր տեսակետը՝ երկրի առջեւ ծառացած հիմնախնդիրների լուծման ճանապարհների վերաբերյալ: Նա հատուկ ուշադրություն դարձրեց երկրում սոցիալական դրությունը բարելավելու անհրաժեշտությանը Խոսքն ավարտելուց հետո հյուրը պատասխանեց ներկաների հարցերին եւ պատրաստակամությո

Кандидат в президенты Грузии – Шалва Нателашвили ознакомил армянскую общину Грузии со своей предвыборной программой |
18 октября 2013 года, кандидат в президенты Грузии – Шалва Нателашвили гостил в культурно–образо В начале встречи господин Шалва ознакомил избирателей со своим видением стоящих перед страной проблем и путей их решения. Он обратил особенное внимание на необходимость улучшения социального положения в стране, консолидацию стран Кавказского региона, необходимость отмены визового режима, введенного Россией для граждан Грузии, и др. Господин Шалва в то же время отметил многовековые взаимоотношения между армянским и грузинским народами и подчеркнул необходимость их развития. После презентации гость ответил на вопросы присутствующих и выразил готовность и после президентских выборов, которые пройдут 27 октября, принять участие в подобной встрече.