დეპუტატობის მაჟორიტარი კანდიდატი ეწვია სომეხთა ეკლესიას PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
2016 წლის 7 ოქტომბერს, საქართველოს პარლამენტის 2016 წლის არჩევნების წინა დღეს, "ქართული ოცნების" პარტიიდან თბილისის ისნის რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა წინასაარჩევნო კამპანია დაასრულა ავლაბრის მოედანზე ამომრჩევლებთან შეხვედრით.
დეპუტატობის კანდიდატი შეხვედრის დაწყებამდე ეწვია ავლაბრის „სურბ ეჯმიაწინ“ ეკლესიას, დაესწრო საღამოს ღვთისმსახურებას.
ხალხმრავლობა იყო ერევნის სკვერის ტერიტორიაზე, გამსჭვალული ამ უბნის მრავალეროვანი მოსახლეობის სითბოთი და სიყვარულით. შეხვედრის წამყვანმა, პეტროს ადამიანის სახელობის თბილისის სომხური სახელმწიფო დრამატული თეატრის მსახიობმა ნანო პოღოსიანმა, საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვრის, მისი ყოვლადუსამღვდელოესობის, ეპისკოპოს ვაზგენ მირზახანიანის სალამი გადასცა დამსწრე საზოგადოებას, გამარჯვების კეთილი სურვილები - დეპუტატობის კანდიდატს.
შემდეგ გამომსვლელებმა - რუსლან პოღოსიანმა, ილია ჯიშკარიანმა, გივი შაჰნაზარმა, არმენ ბაიანდურიანმა, ვან ბაიბურთიანმა, ჰენრიხ მურადიანმა, გიორგი დემეტრაძემ და ისაუბრეს დავით ჭიჭინაძის სიყვარულსა და ერთგულებაზე ავლაბრის უბნისადმი, იმ მეგობრობაზე, რომელიც აკავშირებს დეპუტატობის კანდიდატს თავის გარემოსთან, გამომსვლელებმა იმედი გამოთქვეს, რომ საქართველოს პარლამენტში შესვლის შემდეგ, დავით ჭიჭინაძის პირველადი ამოცანა იქნება ზრუნვა ისნის რაიონისა და იქ მცხოვრებთათვის.
გამომსვლელებმა ასევე ხაზი გაუსვეს პარტია „ქართული ოცნების" საქმიანობას, რომელიც არის მშვიდობის, ადამიანისა და ეთნიკურ უმცირესობათა უფლებების დაცვის, სიტყვისა და რელიგიის თავისუფლების, შემოქმედებითი მუშაობის, ერებს შორის მეგობრობის გარანტი.
დავით ჭიჭინაძემ მიმართა მოსახლეობას და პირობა დადო, რომ არჩევის შემთხვევაში, საკანონმდებლო ორგანოს მაღალი ტრიბუნიდანაც განაგრძობს ისნის რაიონისა და ადგილობრივი მოსახლეობის მხარდაჭერას.
8 ოქტომბერს, საქართველოს საპარლამენტო არჩევნების დღეს, საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარმა, მისმა ყოვლადუსამღვდელოესობა ეპისკოპოსმა ვაზგენ მირზახანიანმა შეასრულა თავისი სამოქალაქო მოვალეობა - ხმა მისცა ქვეყნის მშვიდობას, კეთილდღეობას, სომხურ-ქართული მეგობრული ურთიერთობების განმტკიცების მოლოდინით.

Кандидат в мажоритарные депутаты посетил Армянскую церковь PDF Печать E-mail
7-го октября 2016 года, в преддверии парламентских выборов в Грузии 2016 года, кандидат в мажоритарные депутаты от партии «Грузинская мечта» в Исанском районе Тбилиси, Давид Чичинадзе завершил свою предвыборную кампанию, встретившись с избирателями на Авлабарской площади.
Кандидат в депутаты, перед тем, как явиться на встречу, посетил церковь Сурб Эчмиадзин на Авлабаре и присутствовал на вечерней службе.
На территории Ереванского сквера, которая проникнута присущими этому району любовью и теплом многонационального населения, собралось множество людей. Ведущая встречи актриса Тбилисского армянского государственного драматического театра им. Петроса Адамяна, Нано Погосян передала присутствующим приветствие предводителя Епархии ААЦ Грузии, Его Преосвященства Епископа Вазгена Мирзаханяна, а также пожелания победы кандидату в депутаты.
Затем выступили спикеры. Руслан Погосян, Илия Джишкариани, Гиви Шахназари, Армен Баяндурян, Ван Байбуртян, Генрих Мурадян, Георгий Деметрадзе и другие однозначно отметили любовь и преданность Давида Чичинадзе Авлабарскому району, ту дружбу и родство, которые связывают кандидата в депутаты с его окружением, и выразили надежду, что после того, как Давид войдет в состав парламента Грузии, его первостепенной задачей станет забота об Исанском районе и проживающих там людях.
Участники встречи отметили деятельность партии «Грузинская мечта», которая стала гарантом мира, защиты прав человека и национальных меньшинств, свободы слова и вероисповедания, плодотворной работы, дружбы между народами в стране.
Обратившись к населению, Давид Чичинадзе пообещал, в случае своего избрания депутатом парламента Грузии, с высокой трибуны законодательного органа продолжить помогать Исанскому району, поддерживать местное население.
8-го октября, в день парламентских выборов в Грузии, предводитель Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященство Епископ Вазген Мирзаханян исполнил свой гражданский долг, проголосовал с надеждой на мир, процветание в стране, укрепление армяно-грузинских дружественных отношений.