ოთხდღიანი ომის მსხვერპლთა ხსოვნის პანაშვიდი PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
A2019 წლის 4 აპრილს, საქართველოს სომეხთა ეპარქიის  სურბ გევორგ 20190404 121000საკათედრო ეკლესიაში, სულიერი მწყემსის მოადგილის, მღვდელის, კირაკოს სიმონიანის თავმჯდომარეობით და დიაკვნების დასის მონაწილეობით ჩატარდა პანაშვიდის ცერემონია 2016წ. აპრილში  აზერბაიჯანის მიერ წამოწყებული ოთხდღიანი ომის პერიოდში დაღუპული გმირების, ჩვენი ჯარისკაცებისთვის.
20190404 121010ცერემონიის დროს ტერ კირაკოსმა წაიკითხა  ულმობელი ომის უთანაბრო ბრძოლებში გმირულად დაღუპული გმირი მეომრების სახელები, ლოცვა აღავლინა მათი სულის სიმშვიდისთვის.
საქართველოში სრ საელჩოს დიპლომატებმა საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის, რუბენ სადოიანის ხელმძღვანელობით, საქართველოს სომეხთა ეპარქიის  თანამდებობის პირება სანთლების დანთებით პატივი მიაგეს მამაცი ჯარისკაცების ხსოვნას.

Панихида в память о жертвах четырехдневной войны PDF Печать E-mail
A4 апреля 2019 года, в кафедральной церкви Сурб Геворг г. Тбилиси 20190404 121000Епархии Армянской Апостольской Церкви в Грузии, во главе с помощником духовного пастыря, священником Киракосом Симоняном, и при участии дьяконов, была проведена церемония панихиды в память о солдатах, погибших в апреле 2016 года во время 20190404 121010военных действий четырёхдневной войны, развязанной со стороны Азербайджана.
Во время панихиды, священник Киракос Симонян прочитал имена военных, героически погибших в неравном бою во время этой четырехдневной войны. Тер Киракос прочитал молитву за упокой душ наших героев.
Дипломаты посольства Республики Армения в Грузии, во главе с Чрезвычайным и полномочным послом Рубеном Садояном, а также должностные лица Епархии ААЦ в Грузии зажгли свечи и почтили память отважных героев.