სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარმა საქართველოს პრემიერ-მინისტრსა და სრულიად საქართველოს კათალიკოს-პატრიარქს საქართველოს დამოუკიდებლობა მიულოცა PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
26may
26 მაისს, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს, სომეხთა სამოციქულო მართლმადიდებელი წმინდა ეკლესიის საქართველოს ეპარქიის წინამძღვარი - ყოვლადუსამღვდელოესი ეპისკოპოსი ვაზგენ მირზახანიანი და საქართველოს სომხური ეპარქიის იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი და ეპარქიის წინამძღვრის მრჩეველი - ლევონ ისახანიანი დაესწრნენ საქართველოს პრემიერ-მინისტრის
- ბატონი ბიძინა ივანიშვილის მიერ ორგანიზებულ საზეიმო მიღებას ბაზალეთის ტურისტულ კომპლექსში. მათ, სომეხი მრევლისა და სასულიერო დასის სახელით, პრემიერ მინისტრსა და სრულიად საქართველოს კათალიკოს-პატრიარქს, უწმინდესსა და უნეტარესს ილია მეორეს, რომელიც ესწრებოდა საზეიმო ღონისძიებას, მიულოცეს უმნიშვნელოვანესი ეროვნული დღესასწაული.
იმავე დღეს, საქართველოს სომხური ეპარქიის სასულიერო დასის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს თბილისის მერიის მიერ ორგანიზებულ სადღესასწაულო ღონისძიებებში. ხოლო სომხური ეპარქიის ეკლესიებში აღევლინა სადღესასწაულო ღვთისმსახურება!

| Предводитель Армянской Епархии поздравил Премьер Министра и Католикоса-Патриарха Всея Грузии с Днем Независимости |
26 мая 2013 года, в День Независимости Грузии, Предводитель Епархии Армянской Апостольской Православной Святой Церкви в Грузии, Епископ Вазген Мирзаханян и Глава Юридического Отдела Епархии и Советник Главы Епархии - Левон Исаханян приняли участие в праздничном приеме в туристическом комплексе Базалети, организованном Премьер Министром Грузии, господином Бидзиной Иванишвили и от имени паствы и духовенства поздравили Премьер Министра,
а также присутствующего на торжестве Его Святейшество, Католикоса-Патриарха Всея Грузии Илью Второго, с этим важнейшим национальным праздником.
В тот же день, представители духовенства Армянской Епархии приняли участие в праздничных мероприятиях, организованных мэрией города Тбилиси, а в церквях Епархии Армянской Апостольской Православной Святой Церкви в Грузии была отслужена праздничное богослужение. |