ბათუმის „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის ბავშვთა გუნდმა "აღბიურ“ მონაწილეობა მიიღო ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ კონცერტში PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
პარასკევი, 31 მაისი 2013 20:00
b-1
2013 წლის 1 ივნისს ქალაქ ბათუმის .ფალიაშვილის სახელობის მუსიკალურ კოლეჯში შედგა ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ერთობლივი კონცერტი, რომელიც ორგანიზებული იყო ევანგელურ და სომხურ სამოციქულო მართლმადიდებელი ეკლესიების ძალისხმევით.
კონცერტში მონაწილეობდნენ ავსტრიიდან, გერმანიიდან, დიდი ბრიტანეთიდან, ინდოეთიდან ჩამოსული მუსიკოსები, მუსიკალური ჯგუფები, თბილისის ევანგელური ეკლესიის მგალობელთა გუნდი, ასევე ბათუმის სომხური სამოციქულო მართლმადიდებელი „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის ბავშვთა გუნდი "აღბიურ“.
კონცერტს ესწრებოდნენ ბათუმის სომხური „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის სულიერი მოძღვარი მღვდელი არარატ გუმბალიანი, აჭარის პარლამენტის დეპუტატები, ევანგელური ეკლესიის სულიერი მოძღვრები, თბილისიდან ჩამოსული სტუმრები.  კონცერტს პირდაპირ ეთერში აშუქებდა "აჭარის" ადგილობრივი ტელევიზია.

Children’s Choir “Aghbyur” of Surb Prkich Church in Batumi Participated in a Concert, Dedicated to the International Day of Children's Protection PDF Print E-mail
Friday, 31 May 2013 20:00
b-1
On 1 June, 2013 in connection with the International Day of Children’s Protection a joint concert took place in Batumi Musical Institute named after Z. Paliashvili. It was organized with the efforts of the Evangelical Church and the Armenian Apostolic Orthodox Holy Church.
Musicians and musical ensembles from Austria, Germany, Great Britain,
India, the choir of the Evangelical Church in Tbilisi, as well as Children's Choir "Aghbyur" of Armenian Apostolic Surb Prkich Church in Batumi took part in the concert.
The spiritual shepherd of Surb Prkich Church in Batumi Ararat Gumbalyan, deputies of Adjara Local Parliament, pastors of the Evangelical Church and other guests from Tbilisi attended the concert. The concert was broadcasted by the local “Adjaria TV”.