ბათუმის „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის ბავშვთა გუნდმა "აღბიურ“ მონაწილეობა მიიღო ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ კონცერტში PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
პარასკევი, 31 მაისი 2013 20:00
b-1
2013 წლის 1 ივნისს ქალაქ ბათუმის .ფალიაშვილის სახელობის მუსიკალურ კოლეჯში შედგა ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ერთობლივი კონცერტი, რომელიც ორგანიზებული იყო ევანგელურ და სომხურ სამოციქულო მართლმადიდებელი ეკლესიების ძალისხმევით.
კონცერტში მონაწილეობდნენ ავსტრიიდან, გერმანიიდან, დიდი ბრიტანეთიდან, ინდოეთიდან ჩამოსული მუსიკოსები, მუსიკალური ჯგუფები, თბილისის ევანგელური ეკლესიის მგალობელთა გუნდი, ასევე ბათუმის სომხური სამოციქულო მართლმადიდებელი „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის ბავშვთა გუნდი "აღბიურ“.
კონცერტს ესწრებოდნენ ბათუმის სომხური „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიის სულიერი მოძღვარი მღვდელი არარატ გუმბალიანი, აჭარის პარლამენტის დეპუტატები, ევანგელური ეკლესიის სულიერი მოძღვრები, თბილისიდან ჩამოსული სტუმრები.  კონცერტს პირდაპირ ეთერში აშუქებდა "აჭარის" ადგილობრივი ტელევიზია.

| Детский хор «Ахбюр» церкви «Сурб Пркич» города Батуми принял участие в концерте, посвященном международному дню защиты детей |
| 31.05.2013 20:00 |
1 июня, 2013 года, в Батумском музыкальном училище имени З.Палиашвили состоялся совместный концерт в связи с Международным днем защиты детей. Его организовали усилиями Евангелисткой церкви и Армянской Апостольской Православной Святой Церкви. В концерте приняли участие музыканты и музыкальные ансамбли, прибывшие из Австрии, Германии, Великобритании, Индии, хор Евангелистской церкви Тбилиси, как и детский хор «Ахбюр» Армянской Апостольской церкви Сурб Пркич города Батуми. На концерте присутствовали духовный пастырь церкви «Сурб Пркич» города Батуми Арарат Гумбалян, депутаты парламента Аджарии, пастыри Евангелистской церкви, гости, прибывшие из Тбилиси. Концерт транслировался в эфире местного телевидения «Аджария». |