| თბილისის სომხური სათვისტომოს შემოწირული თანხა გადაირიცხა მთავარ საკათედრო წმიდა ეჯმიაწინში |
თბილისის მთელი რიგი სომხური არასამთავრობო ორგანიზაციები გამოეხმაურნენ მძიმე მდგომარეობაში მყოფი ჩვენი სირიელი სომეხი ძმებისა და დებისთვის დახმარების აღმოჩენის ყოველთა სომეხთა კათოლიკოსის უწმინდესისა და უნეტარესის გარეგინ მეორის მოწოდებას, მოაწყვეს სხვადასხვა ღონისძიებები, რომლებიდან შემოსული თანხა უნდა გამოყენებულიქნეს სირიელი სომხებისთვის დახმარების აღმოჩენის მიზნით. საქველმოქმედო ღონისძიებებში მონაწილეობა მიიღეს ასევე საქართველოში სრ საელჩომ, საქართველოში სომეხთა ეპარქიის „ჰაიარტუნ“ კულტურის ცენტრმა, დავთიანების თოჯინების კულტურის სახლმა, ელეკტრონულმა ჯურნალმა "Armenian Art Hall»ი, „საქართველოს სომხური სათვისტომო“ არასამთავრობო ორგანიზაციამ, „Panarmenian” საერთაშორისო ასოციაციის საქართველოს ფილიალმა, ეპარქიის სულიერმა დასმა, ბიზნესმენებმა, კულტურისა და ხელოვნების მოღვაწეებმა, თბილისის სომხური სათვისტომოს წევრებმა.
შემოწირული თანხა - 5000 ამერიკული დოლარი, საქართველოში სომეხთა ეპარქიის წინამძღვრის ეპისკოპოს ვაზგენ მირზახანიანის კურთხევითა და შუამდგომლობით, გადაერიცხა მთავარ საკათედრო წმიდა ეჯმიაწინს. მთავარმა საკათედრო წმიდა ეჯმიაწინმა 200 ათასი აშშ დოლარი უკვე გადაურიცხა სირიელი სომხების დახმარების ფონდს, შემდეგ გამოყო კიდევ 200 ათასი აშშ დოლარი, რომლის პატარა ნაწილს შეადგენს საქართველოს სომხური სათვისტომოს შემოწირულობა. |

| Donations Collected by Tbilisi Armenian Community to Help the Syrian Armenians Were Transferred to the Mother See of Holy Etchmiadzin |
Some Armenian non-governmental organizations of Tbilisi, responding to the call of His Holiness Karekin II, Catholicos of All Armenians, to help our brothers and sisters - Armenians of Syria, who were put in a difficult state, organized a variety of events during which the amount to help the Armenians of Syria has been collected. RA Embassy to Georgia, the “Hayartun” Cultural Center of the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia, Gary Davtyan Puppet and Culture House, online magazine “Armenian Art Hall”, non-governmental organization Community of Armenians in Georgia, the branch of the International Association "Pan-Armenian Games" in Georgia, the clergy of the Diocese, the businessmen, arts and culture figures and the members of Tbilisi Armenian community also participated in the charitable activities. 5000 U.S. dollars donated in total, with the blessing and through the mediation of the Primate of the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia, His Grace Bishop Vazgen Mirzakhanyan, were transferred to the Mother See of Holy Etchmiadzin. The Mother See of Holy Etchmiadzin has already given 200,000 dollars to Syrian Armenian Relief Fund, and then delivered another 200 thousand U.S. dollars, where the donations of the Armenian community of Georgia made a small portion. |