საფეხბურთო ტურნირი ჰაიარტუნის თასის მოსაპოვებლად PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
2013 წლის 17-18 ოქტომბერს, კულტურულ-საგანმანათლებლო და ახალგაზრდული ცენტრი „ჰაიარტუნმა“, „ფეხბურთი რასიზმის წინააღმდეგ ევროპაში“ ქსელთან თანამშრომლობით, მოაწყო საფეხბურთო ტურნირი ჰაიარტუნის თასის მოსაპოვებლად. ტურნირი მოეწყო ევროპული პროგრამის „ფეხბურთის ხალხი რასიზმის წინააღმდეგ ევროპაში - 2013“ ფარგლებში.
ტურნირის მიზანს წარმოადგენდა სკოლის მოსწავლეებს შორის თანასწორობისა და ტოლერანტობის იდეებისა და ცხოვრების ჯანსაღი წესის პოპულარიზაცია. ტურნირში მონაწილეობა მიიღეს თბილისის №96, №98 და №104 საჯარო სკოლების გუნდებმა. ტურნირში გამარჯვებული გახდა თბილისის №96 სკოლის გუნდმა.

17-18 октября 2013 г., Культурно-образовательный и молодежный центр «Айартун», в партнерстве с сетью европейских организаций «Футбол против расизма в Европе», организовал футбольный турнир на кубок Айартуна. Турнир был организован в рамках все-европейской программы «Люди футбола против расизма в Европе - 2013»
Целью турнира являлась популяризация идей равенства и толерантности, а также здорового образа жизни среди учеников публичных школ г. Тбилиси. В турнире приняли участие команды из №96, №98 и №104 тбилисских школ. Победителем турнира стала команда №96 публичной школы г. Тбилиси.