ქრისტე იშვება: ადიდებდეთ PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
ქრისტე ზეციდან; გამოვედით მიგებებად! ქრისტე ქვეყანასა ზედა, აღმაღლდებით! უგალობდით უფალსა ყოველი ქუეყანა!
ჩვენი უფლის იესო ქრისტეს შობისა და ნათლისღების ეს სასიხარულო ამბავი ჟღერდა 5 იანვრისა და 6 იანვრის წმიდა შობის წირვების დროს სომეხთა სამოციქულო მართლმადიდებელი წმიდა ეკლესიის ყველა საკურთხევლიდან. ბათუმის „სურბ ფრკიჩ“ ეკლესიაში სადღესასწაულო წმიდა წირვა აღავლინა აჭარისა და იმერეთის სომეხთა სულიერმა მოძღვარმა მღვდელმა არარატ გუმბალიანმა.
6 იანვარს სადღესასწაულო წმიდა წირვას დაესწრო აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის თავმჯდომარე არჩილ ხაბაძე, ბათუმის მერი ჯემალ ანანიძე თანაშემწესთან ერთად. აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის ხელმძღვანელებმა ბათუმის სომხურ მოსახლეობას, ასევე ყველა სომეხს მიულოცეს  შობისა და ნათლისღების ბრწყინვალე დღესასწაულები.
წირვის ბოლოს  მამა არარატმა შეასრულა წყალკურთხევის ცერემონია.   წმინდა მირონით ნაკურთხი წყალი დაურიგდა მორწმუნეებს.

Христос родился и нам явился! Вам и нам - благая весть! PDF Печать E-mail
5 января, во время богослужения "Чрагалуйц", и 6 января, на Литургии в честь Святого Рождества, со всех алтарей Армянской Апостольской Святой Православной Церкви возвестили благую весть Святого Рождества и Богоявления Господа Нашего Иисуса Христа. В церкви Сурб Пркич города Батуми праздничные Святые Литургии провел духовный пастырь армян Аджарии и Имеретии, священник Арарат Гумбалян.
6 января, на праздничной Святой Литургии присутствовали премьер-министр Автономной республики Аджария Арчил Хабадзе, мэр города Батуми Джемал Ананидзе вместе со своим помощником. Главы правительства Автономной республики Аджария поздравили армянское население Батуми и всех армян со светлыми праздниками Святого Рождества и Богоявления.
По завершении Литургии священник Арарат Гумбалян провел Церемонию освящения воды, и освященную воду раздали верующим.