საქართველოს სომეხთა ეპარქიის „ჰაიარტუნ“ ცენტრის აქტივისტები დაესწრნენ ეკონომიკურ საკითხებზე ჩატარებულ თავისუფალ ლექციებს |
მიმდინარე წლის 16 - 27 მაისს, "ახალი ეკონომიკური სკოლა - საქართველო" (აესკო) არასამთავრობო ორგანიზაციამ, ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდის (გერმანია) და საქართველოს უნივერსიტეტის მხარდაჭერით მოაწყო ლექციათა ციკლი, თემაზე - "რა განაპირობებს და რა აფერხებს ეკონომიკის ზრდას?“. თავისუფალ ლექციებს დიდი ინტერესით დაესწრნენ საქართველოს სომეხთა ეპარქიის „ჰაიარტუნ“ ცენტრის ახალგაზრდა აქტივისტები. ლექციების დასრულების შემდეგ, 31 მაისს კურსის წარმატებით დასრულების სერტიფიკატები მიიღეს მონაწილეებმა „ჰაიარტუნ’ ცენტრიდან: ანუშ მისკარიანმა, ემილ სარგსიანმა და გევორგ ავეტისიანმა. მიუხედავად იმისა, რომ კურსი ქართულ ენაზე მიმდინარეობდა, ამან არავითარი პრობლემა არ შეუქმნა სომეხი ახალგაზრდების მონაწილეობას. სერტიფიკატების გადაცემისას "ახალი ეკონომიკური სკოლა - საქართველო" არასამთავრობო ორგანიზაციის პრეზიდენტმა პაატა შეშელიძემ და ვიცე-პრეზიდენტმა გია ჯანდიერმა აღნიშნეს, რომ კმაყოფილები დარჩნენ სომეხი ახალგაზრდების აქტიურობით და დაადასტურეს მათი მონაწილეობა სხვა მსგავს ღონისძიებებზე.

The activists of the Hayartun Center of the Armenian Diocese in Georgia attended open lectures on economics |
From May 16 to 27, 2014 the NGO New Economic School Georgia organized a cycle of lectures entitled What Enhances and What Stops Economic Development, with the assistance of the Fridrich Naumann Foundation (Germany) and the University of Georgia. The young activists from the Hayartun Cultural Educational and Youth Center at the Armenian Diocese in Georgia showed great interest in the open lectures. The participants from the Hayartun Center - Anush Miskaryan, Emil Sarkisyan and Gevorg Avetisyan received a Certificate of High Honors after the completion of the lectures on May 31. Notwithstanding that course was taught in Georgian the Armenian participants didn’t experience any problems. The NGO’s President Paata Sheshelidze and Vice-President Gia Jandieri handed over certificates; they acknowledged the active participation of young people and suggested their participation in the similar events in the future.