Վիրահայ երիտասարդների այցը ՆԱՏՕ-ի լրատվական կենտրոն PDF Տպել Էլ.փոստ
ՆԱՏՕ-ի և Եվրամիության մասին տեղեկատվական կենտրոնի հետ Վիրահայոց թեմի երիտասարդական բաժնի (տնօրեն՝ Վալերի Բադալյան) համագործակցության շրջանակներում, 2016 թվականի հոկտեմբերի 12-ին, կազմակերպվեց հայ ակտիվիստ երիտասարդների այցը տեղեկատվական կենտրոն, ի մասնավորի՝ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Սթոլթենբերգի Վրաստան այցի օրերին բացված նոր շենք: Հայ երիտասարդների խմբին՝ բաժնի ծրագրերի համակարգող Նինա Սերոպովայի և Խաղաղության հիմնադրամի նախագահ Գիորգի Թումասյանի առաջնորդությամբ, դիմավորեց Տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն Քեթի Չաչավան: Տնօրենը կարևորեց թեմի երիտասարդական բաժնի հետ կենտրոնի համագործակցությունը և խոսեց ապագա ծրագրերի մասին: Այնուհետև խումբը դեպարտամենտի տնօրենի առաջնորդությամբ, շրջայց կատարեց նորաբաց կենտրոնում, ծանոթացավ կենտրոնի կառուցվածքային գործունեությանը:
Վիրահայ երիտասարդներին հանդիպեց և դասախոսություն կարդաց Եվրոպական և Եվրատլանտյան կառուցվածքներին ինտեգրման հարցերով պետական նախարարի ապարատի ռազմավարական հաղորդակցությունների դեպարտամենտի պետ Թոռնիկե Նոզաձեն: Բանախոսը անդրադարձ կատարեց Եվրամիությանը և ՆԱՏՕ-ին Վրաստանի անդամագրության ձգտումներին և հեռանկարներին, վերջին ժամանակներս ուժեղացված հակաարևմտյան քարոզչությանը և դրա դեմ պայքարի մեթոդներին:
Այնուհետև կայացավ բանավեճ տարբեր հարցերի շուրջ:
Վիրահայոց թեմի երիտասարդական բաժնի և լրատվական կենտրոնի կողմից արժևորվեց սույն համագործակցությունը և նշվեց այն շարունակելու անհրաժեշտության մասին:

Армянская молодежь Грузии посетила Информационный центр НАТО PDF Печать E-mail
В рамках сотрудничества Информационного центра НАТО и ЕС с Отделом по делам молодёжи Епархии ААЦ в Грузии (директор – Валерий Бадалян), 12-го октября 2016 года, был организован визит активной молодежи армянской национальности в Информационный центр, в частности в новое здание, которое открылось во время визита в Грузию генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга. Группу армянской молодежи под руководством координатора молодёжных программ Нины Сероповой и председателя «Фонда мира» Георгия Тумасяна, встретила директор информационного центра Кети Чачава. Директор подчеркнула значимость сотрудничества центра с молодёжным отделом и затронула планы на будущее. Затем группа под руководством главы департамента побывала на экскурсии по новому зданию и ознакомилась со структурной деятельностью центра.
Торнике Нозадзе, глава Департамента по стратегическим коммуникациям Аппарата государственного министра Грузии по вопросам интеграции в европейские и евроатлантические структуры, встретил армянскую молодёжь Грузии и прочитал лекцию. Докладчик говорил о стремлениях и перспективах Грузии стать членом НАТО и Евросоюза, а также об усилении за последнее время антизападной пропаганды и о методах борьбы с ней.
Затем состоялось обсуждение различных вопросов.
Отдел по делам молодёжи и Информационный центр подчеркнули значимость данного сотрудничества и отметили необходимость его продолжения.