საშობაო საჩუქრები შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვებისთვის PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
2015 წლის 23 დეკემბერს, საქართველოს სომეხთა ეპარქიის ახალგაზრდობის განყოფილებას წინასადღესასწაულო ვიზიტი ჰქონდა შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვებთან. ახალგაზრდობის განყოფილების დირექტორ ვალერი ბადალიანის, კოორდინატორ ნინა სეროპოვას, ადმინისტრაციულ-სამეურნეო ნაწილის დირექტორ კარენ ერიციანის, ოპერატორ-ფოტოგრაფ გევორგ პოღოსოვის და მუსიკალურ გამფორმებელ სერგეი არუთუნიანის შემადგენლობით დელეგაცია ეწვია თბილისის 202-ე უსინათლო ბავშვთა საჯარო სკოლა-პანსიონს.
სკოლის მოსწავლეები სტუმრებს დახვდნენ დიდი სიხარულით და სტუმრების წინაშე წარსდგნენ მხიარული სიმღერებით.
დარბაზში შეკრებილ მოსწავლეებსა და მათ მასწავლებლებს სიმღერითა და ცეკვით მიესალმნენ „ჰაიარტუნ“ ცენტრის "ტარონ" ახალგაზრდული ცეკვის ანსამბლი და „სომხური ბენდი“ ვოკალურ-ინსტრუმენტული ანსამბლის სოლისტი ანი ჰოვანესიანი.
შემდეგ სკოლა-პანსიონის ორმოცამდე მოსწავლემ მიიღო საშობაო საჩუქრები, რამაც უფრო მხიარული განწყობა შექმნა.
სკოლის დირექტორმა ხათუნა ჯალაღონიამ მაღალი შეფასება მისცა საქართველოს სომეხთა ეპარქიის ახალგაზრდობის განყოფილების ინიციატივას, მადლობა გადაუხადა მხიარული კონცერტისთვის, განსაკუთრებით იმისთვის, რომ სკოლის აღსაზრდელებს შესაძლებლობა მიეცათ მოესმინათ სომხური სიმღერა და მიეღოთ საშობაო საჩუქრები.
ორივე მხარემ ხაზი გაუსვა იმას, რომ მსგავსი ღონისძიებები ხელს უწყობენ შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვების ინტეგრაციას სამოქალაქო საზოგადოებაში.

Новогодние подарки детям с ограниченными возможностями PDF Печать E-mail
23 декабря 2015 года, отдел по делам молодежи Епархии ААЦ в Грузии осуществил предпраздничный визит к детям с ограниченными возможностями. Делегация Епархии ААЦ в Грузии, в состав которой вошли директор отдела по делам молодежи Валера Бадалян, координатор Нина Серопова, директор административно-хозяйственного отдела Карен Ерицян, оператор и фотограф Геворг Погосов и ответственный за музыкальное оформление Сергей Арутюнов, посетила тбилисскую публичную школу-интернат № 202, где воспитываются дети, лишенные зрения.
Ученики школы встретили гостей с большой радостью, исполнив для них веселые песни.
Молодежный ансамбль танца «Тарон» центра «Айартун» и солистка вокально-инструментального ансамбля «Айоц бэнд» Ани Оганесян поприветствовали собравшихся в зале учеников и их учителей песнями и танцами.
После этого более сорока воспитанников школы-интерната получили новогодние подарки, которые еще больше приподняли их и без того прекрасное настроение.
Директор школы Хатуна Джалагония высоко оценила инициативу отдела по делам молодежи Епархии ААЦ в Грузии, выразив благодарность за веселый концерт, предоставленную детям возможность послушать армянские песни и получить новогодние подарки в особенности.
Обе стороны отметили, что подобные мероприятия способствуют интеграции детей с ограниченными возможностями в гражданское общество.