საქართველოს სომეხთა ეპარქიის სახელით გვირგვინით შეამკეს 9 აპრილის მსხვერპლთა მემორიალი PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
9 aprili 1
2016 წლის 9 აპრილს, თბილისის სომხური სათვისტომოს წარმომადგენლებმა პატივი მიაგეს 1989 წლის 9 აპრილს საქართველოს დამოუკიდებლობისათვის დაღუპულთა ხსოვნას. საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წარმომადგენლების მონაწილეობით და ეპარქიის მღვდელმსახურების - მღვდელ ნარეკ ღუშჩიანის და მღვდელ ღევონდ თოფაშიანის ხელმძღვანელობით, ავლაბრის „სურბ ეჯმიაწინ“ ეკლესიის მიმდებარე ტერიტორიაზე 9 აპრილს, დაღუპულთა ხსოვნისადმი მიძღვნილ ხაჩქართან (ქვა-ჯვარი) შეასრულეს პანაშვიდის ცერემონია. სულიერ პირთა მიერ აღევლინა ლოცვა „ჰოგვოც“, საქართველოს დამოუკიდებლობისა და სახელმწიფოებრიობის აღდგენისათვის დაღუპული 21 უდანაშაულო ადამიანის ხსოვნის უკვდავსაყოფად.
შემდეგ დელეგაციის წევრებმა საქართველოს პარლამენტის წინ აღმართულ მემორიალთან ლოცვა აღავლინეს დაღუპულთა სულების სიმშვიდისათვის და ეპარქიის სახელით გვირგვინით შეამკეს მემორიალი.

Wreath Laid at the Memorial to the Victims of April 9 Tragedy on behalf of the Armenian Diocese in Georgia PDF Print E-mail
9 aprili 1
On April 9, 2016, the representatives of the Armenian community in Tbilisi paid tribute to anti-Soviet peaceful protestors tragically killed on April 9, 1989. A commemorative service was delivered near the cross-stone placed in the Saint Etchmiandzin Church courtyard in memory of the April 9 tragedy victims, with the participation of the representatives of the Armenian Diocese in Georgia headed by the clergymen of the Diocese, Rev. Father Narek Ghushyan and Rev. Father Ghevond Topashyan. The clergy prayed for the 21 innocent protestors who demanded restoration of Georgia’s Independence.
Later, the delegation members prayed for souls of the victims and on behalf of the Diocese laid wreath at the memorial in front of the Parliament Building.