ახლად არჩეული დეპუტატი სომხურ ეკლესიას ეწვია PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
2016 წლის 6 ნოემბერს, საქართველოს მე-9 მოწვევის პარლამენტის არჩევნების დროს მის მიმართ გამოჩენილი ნდობისათვის მადლიერების გამოსახატავად თბილისის ავლაბრის „სურბ ეჯმიაწინ“ ეკლიესიას ეწვია ისნის რაიონიდან საქართველოს პარლამენტის მაჟორიტარ დეპუტატად არჩეული დავით ჭიჭინაძე.
სიკვირაო ღვთისმსახურების შემდეგ, „სურბ ეჯმიაწინ“ ეკლესიის სულიერმა მოძღვარმა, ღირსეულმა მღვდელმა ვირაპ ღაზარიანმა მიულოცა ახლად არჩეულ დეპუტატს და მას მრევლისათვის მიმართვის შესაძლებლობა მისცა.
საქართველოს პარლამენტის ახლად არჩეულმა წევრმა ისნის რაიონის მცხოვრებლებს მადლობა გადაუხადა, არჩევნებზე მისთვის ხმის მიცემისათვის. დეპუტატმა ჭიჭინაძემ კიდევ ერთხელ დაადასტურა თავისი წინასაარჩევნო დაპირებები და განაცხადა, რომ დეპუტატობის წლებში მხარს დაუჭერს თბილისის სომხურ სათვისტომოს, სომეხთა ეკლესიას და სხვა კულტურულ დაწესებულებებს, მათ წინაშე წამოჭრილი პრობლემების გადაჭრის საქმეში.

The Newly Elected MP Visited the Armenian Church PDF Print E-mail
On November 6, 2016, David Chichinadze, Isani district majoritarian MP, visited the Saint Etchmiadzin Church in Avlabari, Tbilisi, to express his gratitude an appreciation for the trust the Armenians had put in him during the elections of deputies of the Parliament of Georgia of the 9th convocation.
Following the Sunday Divine Liturgy, Rev. Father Virap Ghazaryan, Pastor of the Saint Etchmiadzin Churh, congratulated the newly elected MP and gave him a chance to deliver his address to the faithful.
The newly elected Georgian MP thanked the Armenian population of Isani district in the person of the faithful for giving him electoral votes. MP Chichinadze reaffirmed his campaign promises and bound himself during his mandate to support the Armenian community of Tbilisi, the Armenian Church and other culture hearths on solving emerging issues.