სტეფანაკერტის მასწავლებლები სტუმრად „ჰაიარტუნში“ PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
11 მაისს, სტეფანაკერტის 2 სომხური სკოლის 15 მასწავლებელი ორდღიანი ვიზიტით იმყოფებოდა თბილისში, სომეხთა სამოციქულო მართლმადიდებელი წმინდა ეკლესიის „ჰაიარტუნ“ კულტურულ ცენტრში. არახის პედაგოგებს დახვდნენ „ჰაიარტუნ“ ცენტრის სკოლამდელი და საკვირაო სკოლის მასწავლებლები, განათლების განყოფილების პასუხისმგებელი მარი არაქელოვას ხელმძღვანელობით.
537473 216049608511859 113192792130875 352441 655893758 n
საკვირაო   სკოლის პედაგოგების როზა ზოჰრაბიანის, თამარა გაბოიანის, ლალა გევორგიანის, ევგენია მარკოსიანის და ეკლესიის მოყვარულ ახალგაზრდების კავშირის წევრთა თანხლებით სტუმრებმა მოინახულეს ხოჯივანქის სომეხ მწერალთა და საზოგადო მოღვაწეთა პანთეონი, წმინდა გევორგ ეკლესია,   წმინდა სამების საკათედრო ტაძარი, ქართული ისტორიულ ქალაქი მცხეთა, დაათვალიერეს ჯვარი, სვეტისცხოველი.
სტეფანაკერტის პედაგოგებს შემდეგი ვიზიტი იყო დავთიანების ოჯახის   თოჯინების თეატრში: აქ მათ არა მხოლოდ დაინახეს უდროოდ გარდაცვლილ ოსტატი გარი დავთიანის ხელნაკეთი ნივთები და ქალბატონი ჟანა დავთიანის შექმნილი თბილისური კოლორიტი, არამედ მოიხიბლნენ ამ ოჯახური თეატრის „მაცხოვრებელ“ თოჯინათა ლამაზი და მომხიბლავი თამაში.
საქართველოს ლამაზი და სტუმართმოყვარე დედაქალაქიდან მიღებული დაუვიწყარი შთაბეჭდილებებით და უამრავი ახალი ნაცნობ-მეგობრები გამდიდრებული, სტეფანაკერტის № 2 სკოლის მასწავლებლები დაუბრუნდნენ მშობლიურ ქალაქს.

Учителя из Степанакерта – гости центра “Айартун” PDF Печать E-mail
11-го мая 15 учителей армянской школы N 2 г. Степанакерта с двухдневным визитом побывали в Тбилиси, в культурном центре «Айартун» при епархии ААПСЦ Грузии. Педагогов из Арцаха встречали учителя дошкольного учреждения и воскресной школы центра «Айартун», во главе Мари Аракеловой. В сопровождении учителей воскресной школы и группой членов Союза
537473 216049608511859 113192792130875 352441 655893758 n
«Церковолюбивой молодежи» гости побывали в Пантеоне Ходживанк армянских писателей и общественных деятелей Грузии, в армянской церкви Сурб Геворг, в грузинском храме Святой Троицы, в историческом городе Мцхета, увидели Джвари и Светицховели. Гости из Степанакерта также побывали в кукольном театре Дома Гари Давтян, где царил колорит старого Тифлиса, созданный усердиями Гари и Жанны Давтян. Гостеприимная хозяйка Жанна Давтян очаровала гостей кукольным представлением.
С яркими впечатлениями от гостеприимного и красивого города, обогатившись новыми друзьями, учителя из Степанакерта возвратились домой.