საზეიმო ღონისძიებები - მიძღვნილი საქართველოს დამოუკიდებლობისა და სომხეთის პირველი რესპუბლიკის დღესასწაულისადმი PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
b-a
2013 წლის 31 მაისს ბათუმის კლუბშიედემიშედგა საზეიმო საღამო, მიძღვნილი საქართველოს დამოუკიდებლობისა და სომხეთის პირველი რესპუბლიკის დღესასწაულისადმი. ღონისძიება ორგანიზებული იყო აჭარის სომეხთა კავშირის მიერ, ქალაქ ბათუმის
მერიის მხარდაჭერით. საღამოს ესწრებოდნენ : ბათუმში სომხეთის მთავარი საკონსულოს წარმომადგენელი არმენ გრიგორიანი, ბათუმის მერი ჯემალ ანანიძე, აჭარის პარლამენტის დეპუტატები, ვეტერანები, დიდი სამამულო ომის მონაწილეები.
საღამო დალოცა და დამსწრეებს მიულოცა აჭარის სომეხთა სულიერმა ლიდერმა მღვდელმა არარატ გუმბალიანმა. აჭარის სომეხთა კავშირის გამგეობის სახელით გამოვიდა აჭარის სომეხთა კავშირის თავმჯდომარე გრიგორი ვარდანიანი, რომელმაც ყველა დამსწრეს მიულოცა მნიშვნელოვანი თარიღები - საქართველოს დამოუკიდებლობისა და სომხეთის პირველი რესპუბლიკის დღესასწაულები. შემდეგ ისაუბრა აჭარის სომეხთა კავშირის გეგმების შესახებ, აჭარის სომეხთა კავშირის მე -20 წლისთავთან დაკავშირებით.
საზეიმო კონცერტში მონაწილეობდნენ: აჭარის სიმღერისა და ცეკვის სახელმწიფო ანსამბლი, ვოკალურ -ინსტრუმენტული ანსამბლი "ბათუმი", შოუ ბალეტი "პლატინა", აჭარაში ლათინო- ამერიკული ცეკვის ასოციაციის წარმომადგენლები, ანსამბლი "ელიტა".

Festive Events to Mark the Proclamation of the First Republic of Armenia PDF Print E-mail
On 31 May, 2013 in Batumi club “Edem” the evening, dedicated to Georgia’s Independence Day and the Proclamation of the First Republic of Armenia, was held. The Union of Armenians in Ajara with the support of Batumi City Hall organized the event. Deputy Consul of RA in Georgia Armen Grigoryan, Mayor of Batumi Jemal Ananidze, deputies of Ajara Local Parliament, veterans, the participants of the Great Patriotic War and many others attended the evening.
The spiritual leader of Armenians in Ajara Priest Ararat Gumbalyan blessed the evening and congratulated the audience on the occasion of the holidays. On behalf of the Directorial Board of the Union of Armenians in Ajara the Chairperson of the Union of Armenians in Ajara Grigory Vardanyan delivered a speech; he congratulated everyone on the occasion of Georgia’s Independence Day and the Proclamation of the First Republic of Armenia.