საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარი დაესწრო საქართველოს რელიგიის სააგენტოს 2015 წლის ანგარიშის პრეზენტაციას PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
2
2016 წლის 16 თებერვალს, თბილისის "ქორთიარდ მარიოტის" წვეულებათა დარბაზში გაიმართა საქართველოს რელიგიის საკითხთა სახელმწიფო სააგენტოს 2015 წლის საქმიანობის ანგარიშის პრეზენტაცია, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს სომეხთა ეპარქიის წინამძღვარმა მისმა ყოვლადუსამღვდელოესობა ეპისკოპოსმა ვაზგენ მირზახანიანმა და მღვდელმა მამა ნარეკ კუშჩიანმა.
სააგენტოს ანგარიშს ესწრებოდნენ როგორც სხვადასხვა რელიგიური თემების, ასევე საერთაშორისო ორგანიზაციების და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები.
სააგენტოს შესრულებულ სამუშაოთა ანგარიშით გამოვიდა საქართველოს რელიგიის საკითხთა სახელმწიფო სააგენტოს თავმჯდომარე ზაზა ვაშაყმაძე. სააგენტოს განცხადებით, წინა წლებთან შედარებით, გაუმჯობესებულია რელიგიური უმცირესობების სამართლებრივი მდგომარეობა. მთავრობამ მნიშვნელოვნად გაზარდა იმ რელიგიური თემების დაფინანსება, რომელთა ნაწილი დაზარალდა კომუნისტური მმართველობის წლებში.

The Primate of the Armenian Diocese in Georgia Attends the Georgia’s State Agency for Religious Issues 2015 Report Presentation PDF Print E-mail
January 16, 2016, the conference hall of Tbilisi Cortyard Mariott Hotel hosted the presentation of Georgia’s State Agency for Religious Issues 2015 Report. The Primate of the Armenian Diocese in Georgia, His Grace Bishop Vazgen Mirzakhanyan and Rev. Father Narek Ghushyan participated in the event.
In attendance were the representatives of different religious communities, international organizations and diplomatic corps.
Giorgi Vashakmadze, the head of the State Agency for Religious Issues presented the report on the work undertaken by the Agency. According to the report, legal statuses of religious minorities have improved when compared to previous years. The Georgian state has increased the amount of money allocated to some religious organizations to compensate the damage caused by the Soviet authorities.