საქართველოს სომეხთა ეპარქია ასაჩივრებს თანდოიანც სურბ ასტვაწაწინ ეკლესიის საკითხზე თბილისის საქალაქო სასამართლოს მიერ მიღებულ გადაწყვეტილებას PDF ბეჭდვა ელ. ფოსტა
11საქართველოს სომეხთა ეპარქია, „ადამიანის უფლებების შესწავლისაIMG 77941 და მონიტორინგის ცენტრის EMC“-ის და „ტოლერანტობისა და მრავალფეროვნების TDI“-ის იურისტებთან ერთად დაწვრილებით შეისწავლა თანდოიანც სურბ ასტვაწაწინ ეკლესიის საკითხზე თბილისის საქალაქო სასამართლოს, ნანა ჭიჭილეიშვილის თავმჯდომარეობით, 2019 წლის 5 მარტს მიღებული სასამართლოს გადაწყვეტილება.  საფუძვლად  სასამართლოს მიერ წარმოდგენილი ფაქტებისა და გარემოებებისადმი დაუთანხმებლობის მიღებით, ეპარქიამ გადაწყვიტა გაასაჩივროს სასამართლოს გადაწყვეტილება და 2019 წლის 18 მარტს  სარჩელი შეიტანა თბილისის  სააპელაციო სასამართლოში.

Епархия Армянской Апостольской Святой Церкви в Грузии оспаривает решение Тбилисского городского суда касаемо церкви Тандоянц Сурб Аствацацин PDF Печать E-mail
11Епархия ААЦ в Грузии вместе с юристами центра образования иIMG 77941 мониторинга прав человека ЕМС и института толерантности и многообразия TDI подробно изучила решение Тбилисского городского суда касаемо церкви Тандоянц Сурб Аствацацин от 5 марта 2019 года под председательством судьи Наны Чичилеишвили. Епархия ААЦ в Грузии не согласна с представленными со стороны суда аргументами и обстоятельствами, поэтому приняла решение оспорить решение суда, и 18 марта 2019 года внесла кассационную жалобу в Апелляционный суд.